Hakkımda

follower kaufen

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapmaya başlamıştır. 

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Ticaret Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Sözleşmeler Hukuku alanında ulusal ve uluslararası ölçekte çalışan hukuk bürolarına, şirketlere, yayınevlerine danışmanlık yapmaktadır.

Güncel Gelişmeler Işığında Kişisel Verilerin Korunması Hukuku isimli, ortak editörü olduğu bir kitabı mevcuttur. Aynı zamanda çeşitli dergi ve web sitelerinde yayınlanmış çok sayıda çalışması mevcuttur.

Fashion Law Instıtute, Brandcared, On Eğitim, Edulegal gibi çeşitli platformlarda kişisel verilerin korunması hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanlarında eğitmenlik yapmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü nezdinde tezli yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan Bilgili, İngilizce bilmektedir.

Yayınlar

    • Kitap: Güncel Gelişmeler Işığında Kişisel Verilerin Korunması Hukuku – I, Editörler: Leyla KESER BERBER – Ali Cem BİLGİLİ, Onİki Levha Yayıncılık, 2020.
    • Bölüm Yazarlığı: Güncel Gelişmeler Işığında Kişisel Verilerin Korunması Hukuku – I, Editörler: Leyla KESER BERBER – Ali Cem BİLGİLİ, GDPR ve Sınır Ötesi Uygulanabilirlik, Neslihan KASAP – Ali Cem BİLGİLİ.
    • Makale: İş İlişkisi Kapsamında Meydana Getirilen Eserlerde Eser Sahipliği, Legal Fikri ve Sınai Haklar Dergisi, Hakemli, 2017

Çeşitli Yazılar:

  • Markaların GDPR ile İmtihanı / ilawfashion.com
  • Yine, Yeni, Yeniden Açık Karşılaştırmalı Reklam Yasağı (Ortak Yazar: Ozan Ali Yıldız) / muhfmed.org.tr
  • Marka Devir Sözleşmesinin Şekli (Ortak Yazar: Ozan Ali Yıldız) / Fashion Law Magazine

Kalıcı Çözümler

Hukuki güvenliğin sağlanması adına kalıcı çözümler üretmekteyiz

Dava Takibi

Firmanızın taraf olduğu davaları vekaleten takip ederek neticeye kavuşturuyoruz

Hukuki Danışmanlık

Firmanızın karşılacağı hukuki problemlere karşın hukuki danışmanlık sağlıyoruz.